فست فود در آون توستر

طرز تهیه پیتزای منجمد در آون توستر

طرز تهیه پیتزای منجمد در آون توستر

نحوه درست کردن پیتزای یخ زده در آون توستر چیزی است که بسیاری از مردم  ممکن است از آن اطلاع دقیقی نداشته باشند. اگر ندانید چطور یک پیتزای منجمد در آون توستر تهیه می شود، ممکن است آخر کار پیتزا نرم و آبکی از آب در بیاید، که می تواند به یک غذای ناامید کننده تبدیل شود!

نکته ای که باید در مورد استفاده از آون توستر بدانید این است که پیتزای شما باید در آن جا شود. اگر آون توستر شما کوچک است، باید پیتزا را به دو قسمت تقسیم کنید تا جا شود. کار دو نیم کردن وقتی مشکلساز وسخت م شود که پیتزا منجمد فریز نشده باشد.

ضخامت و سفت بودن پیتزای منجمد باعث می شود وقتی آن را برش میدهیم مواد روی آن نیز به همان صورتی که روی آن پخش شده است، باقی بمانند و وقتی آن را می پزیم،پنیر روی لبه ها آب می شود.اگر وقتی پیتزا را در آون توستر قرار میدهید، یک سینی هم زیر آن بگذارید،باعث می شود اگر از موارد روی پیتزا چیزی ریخت در سینی زیر آن بیفتند و توستر کثیف نشود. با این کار، ممکن است زیرپیتزا  ترد نشود چون سینی به عنوان یک عایق عمل می کند.

مراحلی که باید طی کنید  تا یک پیتزای خوشمزه در آون توستر تهیه کنید بدین شرح می باشد:

نوشته های مشابه

فهرست

 • مراحل
 • نکات و ترفندها
  • پیتزا را در حالت یخ زده برش دهید
  • برای برش از یک چاقوی اره ای استفاده کنید
  • آن را روی یک سطح سفت برش دهید
  • در حین برش به چاقو فشار وارد کنید
  • آن را مستقیماً در فر قرار دهید
 • نتیجه

مراحل تهیه پیتزای منجمد در آون توستر

به این نکته توجه کنید که در این آموزش نیاز به یخ زدایی پیتزا نیست.

 1. گرم کردن آون توستر در بالاترین درجه حرارت ممکن که روی آن درج شده است.
 2. اگر فضای آون توستر شما بزرگ است ده دقیقه یا بیشتر و اگر آون توسترتان کوچک است پنج دقیقه صبر کنید تا گرم شود.
 3. تمام پاکت ها و بسته بندی های پیتزا را دور بریزید.
 4. پیتزای خود را در آون قرار دهید. همانطور که قبلا گفته شد استفاده از سینی زیر پیتزا از ریختن مواد پیتزا به کف آون توستر جلوگیری می کند. بنابراین، هنگام قرار دادن پیتزا در  آون توستر، دقت کنید که از ظرف یا سینی فر استفاده نکنید. گرما باید مستقیماً با غذا در تماس باشد.پس پیشنهاد می شود پیتزا را مستقیما روی سینی قفسه ای قرار دهید زیرا باعث می شود هوای داغ به زیر پیتزا نیز جریان پیدا کند. به همین دلیل است که باید پیتزا را تا حد امکان به المنت بالایی نزدیک کنید تا گرمای کافی دریافت کند.
 5. بعد از حدود 5-7 دقیقه آن را چک کنید چون با دمای بالا پیتزا خیلی زود می پزد. با این حال، زمان دقیق پخت از یک آون توستر به دیگری متفاوت است.
 6. وقتی که پنیر روی پیتزا به رنگ قهوه ای درآمد یعنی اینکه پیتزای شما آماده است. می توانید آن را بیرون بیاورید و از خوردن آن لذت ببرید.
حتما بخوانید: بهترین راه برای گرم کردن مجدد پیتزا در اجاق توستر

نکات و ترفندها

برخی از نکات و ترفندها به شما کمک می کند هنگام تهیه پیتزا در آون توستر بهترین نتیجه را بگیرید. ما در این قسمت این نکات را بررسی میکنیم.

پیتزا را در حالت یخ زده برش دهید

اگر آون توستر شما به اندازه ای بزرگ است که می تواند کل پیتزا را در خود جای دهد، لازم نیست آن را برش دهید. ام اگر کوچک است، پس چاره ای جز برش ندارید. همچنین، اگر قصد ندارید همه آن را به یکباره بخورید، می توانید آن را تکه تکه کنید و  بقیه آن را ذخیره کنید تا بعداً بخورید.

برخی افراد می گویند اگر کل پیتزا  را یکجا بپزند ممکن است پیتزا خیس شود، بنابراین ترجیح می دهند آن را برش دهند. برخی دیگر می گویند که وقتی بآن را مثلثی برش می دهند به طور یکنواخت پخته می شود.

صرف نظر از این که دلیل شما چیست،  وقتی تصمیم گرفتید پیتزا را برش دهید، باید این کار را در حالی که پیتزا هنوز منجمد است انجام دهید. اگر بعد از یخ شدن آن را برش دهید، پنیر و سایر مواد روی آن می ریزد و تزئین آن به هم می خورد.

برای برش از یک چاقوی اره ای استفاده کنید

همانطور که گفته شد باید این غذای لذیذ را در حالی که منجمد است برش دهید، چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ درست مثل هر غذای دیگری، وقتی پیتزا منجمد شود سفت تر است. بنابراین، هر چاقویی نمی تواند آن را برش دهد. به همین دلیل است که برای این کار به یک چاقوی آشپزخانه محکم یا اره ای نیاز دارید.

پیتزا را روی یک سطح سفت برش دهید

برای برش پیتزا به یک سطح محکم نیاز دارید. بسته بندی اصلی پیتزا را باز کنید و دست به کار شوید. نیازی به استفاده از بشقاب نیست.با قرار دادن  تخته آشپزخانه زیر ییتزا آن را موقع برش در جای خود ثابت نگه می دارید. یک سطح سخت و صاف تضمین می کند که پیتزا سر نمی خورد یا حرکت نمی کند.

در حین برش به چاقو فشار وارد کنید

پیتزای منجمد سفت است. با این حال، به این معنی نیست که در حین برش، باید فشار زیادی به آن وارد کنید. آن را یک برش کوچک دهید و سپس به قسمت بالایی چاقو فشار وارد کنید. چاقو به راحتی تا انتهای پیتزا را برش می دهد. اگر این کاری که گفتیم را انجام دهید، در مقایسه با زمانی که با چاقو به پیتزا فشار زیادی وارد می کنید، یک برش تمیز  و خوب خواهید داشت.

پیتزا را مستقیماً در فر قرار دهید

اگر می‌خواهید پیتزا سریع بپزد و روی آن  قهوه‌ای طلایی و ترد شود، از با کار بردن تابه، سینی فر، فویل آلومینیومی یا هر چیزی که از رسیدن حرارت مستقیم به پیتزا جلوگیری می‌کند، خودداری کنید.

پیتزا در آون توستر

نتیجه گیری

وقتی این مراحل را انجام دهید و تمرین کنید دیگر می دانید که چگونه یک پیتزای یخ زده را در آون توستر بپزید. هنگامی که به این کار مسلط شدید،در دفعات بعد از انجام  آن لذت خواهید برد و کار شما را آسان تر خواهد کرد. دلیلش این است که آون توستر کار شما را راحت‌تر می‌کند و غذا در آن سریع‌تر می‌پزد. ممکن است کم کم متوجه می شوید که می توانید دیگر لوازم خانگی مشابه را حذف کنید.

پیتزا غذای خوشمزه ای است و به راحتی می توانید آن را در آشپزخانه خود تهیه کنید. آنچه باید در نظر داشته باشید این است که  آن را در حالت یخ زده برش دهید زیرا این کار از به هم ریختگی مواد روی پیتزا بر خلاف زمانی که این کار را در زمان پخته شدن پیتزا انجام می دهید جلوگیری می کند. همچنین برای اینکه زیر پیتزا هم ترد شود،  از استفاده از سینی فر در زیر پیتزا خودداری کنید.

با انجام درست این مراحل می توانید همیشه این غذای خوشمزه را برای خود و خانواده تان تهیه کنید.

خرید لوازم آشپزخانه ضروری

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا