فست فود در آون توستر

چگونه پیتزا را در آون توستر گرم کنیم؟

راهنمای گرم کردن پیتزا در آون توستر

یک تکه داغ و در حال بخار پیتزا با پنیر در حال ذوب شدن بسیار لذت بخش است. در حالی که هیچ چیز بهتر از یک پیتزای تازه پخته شده نیست، می توانید باقی مانده های پیتزای خود را دوباره گرم کنید تا تقریباً به همان اندازه اول کار، طعم خوبی داشته باشند! پیتزای شما چه از دیشب چند تکه باقی مانده باشد و چه آنطور که می خواهید داغ نشده باشد، دوباره گرم کردن پیتزا در آون توستر بسیار ساده است.

اگر تنها زندگی می کنید و نمی خواهید آشپزی کنید، یا سرتان شلوغ است  و زمان زیادی برای تهیه یک غذای کامل خانگی ندارید، یا اگر عاشق طعم ترد و گوشتی آن هستید، می توانید پیتزا بخورید. در مجموع، شما باید بهترین راه برای گرم کردن مجدد پیتزا در آون توستر را بدانید، زیرا معمولاً در بیشتر مواقع  مقداری پیتزا باقی می ماند که در وعده بعدی می خواهیم آن را گرم کنیم.

اگر نمی خواهید هیچوقت تکه های پیتزای سرد و خیس بخورید، به خواندن این آموزش ادامه دهید.

پیتزا را دوباره در آون توستر گرم کنید

آون توستر بهترین راه برای گرم کردن مجدد پیتزا است! آون توستر در مقایسه با فر معمولی سریعتر گرم می شود و برخلاف مایکروویو، پیتزای شما را به یک غذای خیس و زشت تبدیل نمی شود.

نوشته های مشابه

این مراحل ساده را برای گرم کردن مجدد پیتزا دنبال کنید تا در کمترین زمان از تکه های پیتزا لذت ببربد.

آون توستر را از قبل گرم کنید

قبل از گذاشتن پیتزا باید محفظه توستر را داغ کنید. درجه دمای آون توستر را روی 400 درجه فارنهایت تنظیم کنید و صبر کنید تا گرم شود. اکثر توسترها زنگ هشداری دارند که به شما اطلاع می دهد که فر آماده است – اگر آون توستر مشا این قابلیت را ندارد، تایمر را برای حدود 10 دقیقه تنظیم کنید.

برای انجام دقیق‌تر این کار، راهنمای ما در مورد نحوه گرم کردن آون توستر را بخوانید .

حتما بخوانید : راهنمای گرم کردن آون توستر

پیتزا را در سینی بگذارید

در حالی که برخی از افراد دوست دارند پیتزای خود را مستقیماً روی سینی قفسه ای توستر قرار دهند، ما این کار را توصیه نمی کنیم. اول از همه، این کار فقط باعث می‌شود که بعد از اتمام کار مجبور شوید توستر را تمیز کنید، و دوم اینکه، هر تکه از خمیر یا مواد روی آن که می‌ریزد در کف فر شما جمع می شود.

بقایای  غذا در کف می توانند بسوزند و در داخل فر شروع به دود کنند که می توانند خطر آتش سوزی هم به وجود آورند. برای گرم کردن غذا، استفاده از سینی پخت بسیار تمیزتر و ساده تر است می‌توانید به اندازه‌ای که همه تکه ها جا می‌شود تکه ها را بدون روی هم قرار گرفتن روی سینی قرار دهید. تکه های پیتزا با فاصله خوب به طور یکنواخت پخته می شوند.

حتما بخوانید : دود کردن آون توستر و روش تعمیر آن

با آب روی آن بپاشید

شاید عجیب به نظر برسد که روی پیتزا آب بپاشید– آیا این باعث خیس شدن آن نمی شود؟ در واقع، اسپری کردن آب روی پیتزا به حفظ رطوبت آن کمک می کند و پنیر را خوش طعم و لطیف می کند.

اگر بطری اسپری دارید، می توانید پیتزا را به آرامی با آب بپاشید. در غیر این صورت، فقط چند قطره روی هر تکه بپاشید.

پیتزای خود را دوباره گرم کنید

سینی تکه های پیتزا را داخل فر بگذارید و منتظر بمانید تا پیتزای شما آماده شود. یک تکه پیتزا کوچک سریعتر از یک سینی پر از تکه های زیاد گرم می شود. ما پیشنهاد میکنیم  3-4 دقیقه برای یک تکه پیتزا و 5-10 دقیقه برای چند تکه صبر کنید.

بعد از گذشت این زمان  متوجه خواهید شد که پیتزای شما آماده است.

از پیتزاتون لذت ببرید

سینی تکه ها را با احتیاط از آون توستر خارج کرده و در بشقاب قرار دهید. هنگام گاز زدن پیتزا احتیاط کنید زیرا پنیر ممکن است همان موقع بسیار داغ باشد!

پرم کردن پیتزا در آون توستر

پیتزا را دوباره گرم کنید تا طعمی شبیه به پیتزای آماده داشته باشد!

استفاده از آون توستر به شما امکان می دهد پیتزا را دوباره گرم کنید تا تازه و داغ باشد. پیتزای یک روزه مانده شما تنها با چند دقیقه در آون توستر طعم شگفت انگیزی خواهد داشت.

پرسش های مرتبط:

بهترین دما برای گرم کردن مجدد پیتزا در آون توستر

توصیه می کنیم پیتزا را در دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. این دما برای اینکه برش های پیتزای شما خوب و داغ شود بدون اینکه رویه آن بسوزد ایده آل است. دمای بیش از حد بالا باعث می شود پنیر و رویه ها قبل از اینکه نان پیتزا شما به اندازه کافی گرم شود، بسوزد.

چه مدت زمانی برای گرم کردن مجدد پیتزا در آون توستر لازم است؟

یک تکه پیتزا در آون توستری که از قبل با دمای 400 درجه فارنهایت گرم شده است فقط 3 تا 4 دقیقه طول می کشد. اگر چندین تکه پیتزا را گرم کنید، بیشتر طول می کشد – حدود 5 تا 10 دقیقه. گرم کردن مجدد پیتزا در دمای کمتر از این،  چند دقیقه بیشتر طول می کشد.

 

نکات گرم کردن پیتزا در آون توستر

این نکات به شما کمک می کند که پیتزا را به درستی گرم کنید.

  • همیشه قبل از گذاشتن تکه ها آون توستر خود را گرم کنید. پیش گرم کردن باعث می شود که پیتزا با نان ترد به دست بیاید، این چیزی است که شما می خواهید، نه اینکه پیتزای خیس تحویل بگیرید.
  • هنگام گرم کردن مجدد آن از حرارت زیاد استفاده نکنید. 450 درجه فارنهایت دمای مناسبی است که باید به آن پایبند باشید. دمای بیش از حد بالا باعث سوختن غذا می شود. هنگامی که پنیر شروع به آب شدن کرد، متوجه خواهید شد که پیتزا شما آماده است.
  • نکته ای که برای برخی افراد مفید است، پاشیدن مقداری آب روی پیتزا است. این کار به حفظ رطوبت و جلوگیری از خشک شدن آن کمک می کند.
  • این گزینه وجود دارد که به جای استفاده از سینی پخت، غذا را مستقیماً روی سینی قفسه ای قرار دهید. برخی از افراد احساس می کنند که این روش سریعتر است زیرا فقط حدود 7 دقیقه طول می کشد.

یک چیز در مورد این روش گرم کردن مجدد پیتزا  این است که ممکن است مواد روی پیتزا نامرتب شود. برای جلوگیری از به همی ریختگی می توانید از یک ورق فویل استفاده کنید. اگر تصمیم دارید از یک ورقه یا سینی پخت استفاده کندی، باید دستگاه از قبل گرم شود زیرا اگر این کار را نکنید، لایه بالایی خیلی ترد نخواهد شد.

خرید لوازم آشپزخانه ضروری

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا